UČENICI POZVANI NA REPUBLIČKO TAKMIČENJE
prema članu 15 Pravilnika o takmičenjima
Na republičko i savezno takmičenje pozivaju se učenici prema postignutom uspehu na okružnom, odnosno republikom takmičenju. Samo IZUZETNO, na ova takmičenja mogu biti pozvani učenici prema uspehu na takmičenjima u prethodnim godinama, i to oko 5% od ukupnog broja pozvanih. Zajedno sa pozvanim po drugim osnovama člana 15, ovi takmičari ne smeju ugrožavati poziv na takmičenje po osnovu postignutog uspeha.
Da bi stimulisali škole da organizuju takmičenja, na takmičenju mogu škole domaćini pozvati nekoliko učenika, iz svoje škole, iz grada domaćina, ili okruga.
U skladu sa navedenim, poslednjih desetak godina objavljuje se jasan spisak učesnika takmičenja sa navedenim osnovom po kome su pozvani, i niti jedan takmičar izvan ovog nije učestvovao na takmičenju.
Posle objavljivanja spiskova pozvanih na takmičenje po svim osnovama, spisak je moguće dopuniti samo ako je učinjena greška, tj. ako neki takmičar ispunjava uslove za poziv bolje od takmičara poslednjeg na spisku.
Predsednik Komisije za takmičenja DFS
Prof. dr Mićo Mitrović
VI RAZRED | |||||
R. br.
|
Ime i prezime učenika |
Škola |
Mesto |
Predmetni nastavnik |
Čl.15. Pravilnika o takmičenju |
1. |
Srđan Trifunović |
Ivan Goran Kovačić |
Stanišić (Sombor) |
Dragoljub Đurić |
54 poena, jedini predstavnik okruga |
VII RAZRED
|
|||||
1. |
Miloš Radisavljević |
Car Konstantin |
Niš |
Bratislav Milošević |
66 poena, II Rep. nagrada |
2. |
Jovana Jugović |
Stari grad |
Užice |
Angelina Jerotijević |
62 poena, II Rep. Nagrada |
3. |
Čedo Škorić |
Marko Orešković |
Novi Beograd |
Igor Dimitrijević |
61 poen, III Sav. Nagrada |
4. |
Milutin Kokotović |
Aleksa Šantić |
Sečanj (Zrenjanin) |
Milorad Okiljević |
56 poena, jedini predstavnik okruga |
VIII RAZRED
|
|||||
1. |
Suzana Milutinović |
Branko Radičević |
Mali Zvornik |
Rajna Samardžić |
63 poena, bronz. medalja na olimpijadi |
2. |
Martin Jovanović |
Mladost |
Novi Beograd |
Nevenka Lelas |
62 poena, I Rep. nagrada |
3. |
Predrag Popović |
Kralj Aleksandar I |
Novi Beograd |
Biljana Milošević |
63 poena, III Rep. nagrada |
4. |
Dušan Kostić |
8. septembar |
Pirot |
Ljubiša Đorđević |
60 poena, jedini predstavnik okruga |
5. |
Milena Vujčić |
Jovan Cvijić |
Kostolac |
Slavica Milovanović |
60 poena, jedini predstavnik okruga |